6.XII.2006 FC Kopenhaga - CELTIC

Bartek

Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 280

PostWysłany: Czw 19:10, 07 Gru 2006    Temat postu: 6.XII.2006 FC Kopenhaga - CELTIC

W ostatnim spotkaniu grupy F piłkarskiej Ligi Mistrzów Celtic uległ FC Kopenhaga 3-1. Od początku meczu wydawało się, że to nie "The Bhoys", a właśnie mistrzowie Danii są liderami grupy przed Manchesterem United i Benfiką Lizbona.

Chyba rzeczywiście podobnie jak nad przeciwnikami grającymi na Celtic Park, tak samo nad Celtikiem, który nie gra u siebie ciąży jakieś fatum.

Już w drugiej minucie meczu strzałem lewą nogą z pola karnego Artura Boruca pokonał Atiba Hutchinson.

Celtic nie wyciągnął wnosków ze straconej bramki, bo wciąż dawał przeciwnikom ze stolicy Danii podchodzić pod swoje pole karne. Po raz drugi przyniosło to efekt w 27 minucie - tym razem za sprawą Jespera Gronkjaera.

Celtic zszedł na przerwę z dwubramkową stratą i po wyjściu z szatni wydawało się, że gra lepiej. Jednak w 57 minucie Boruc musiał po raz trzeci wyjąć piłkę z siatki za sprawą Marcusa Allbacka, który oddał precyzyjny strzał w dolny róg.

Gordon Strachan po stracie trzech goli zdecydował się na zmiany. Najpierw boisko opuścili Gravesen i McGeady, a weszli Nakamura i Pearson, a potem za McManusa na plac gry wszedł O'Dea. I już minutę później po zgraniu głową Macieja Żurawskiego Celtic za sprawą mocno krytykowanego ostatnio Jiriego Jarosika zdobył honorową bramkę.

Wynik tego meczu na pewno nie przynosi chluby podopiecznym Gordona Strachana. Mamy nadzieję, że był to jedynie jednorazowy wypadek przy pracy spowodowany może zmęczeniem i pewnym już awansem, a nie prezentacja rzeczywistej formy "The Hoops".

Manchester United wygrał swój mecz z Benfiką Lizbona, co powoduje, że Celtic awansuje z drugiego miejsca i zostanie mu przydzielony rywal z pierwszego miejsca innej grupy.

Koebenhavn - Celtic 3:1
Hutchinson 2, Gronkjaer 27, Allback 57 - Jarosik 75

FC Koebenhavn (4-4-2) Christiansen; Jacobson (Norregaard 55), Hangeland, Gravgaard, Wendt; Silberbauer, Linderoth, Kvist, Gronkjaer (Berglund 89); Hutchinson, Allback (Bergvold 81).

Celtic (4-4-2) Boruc; Wilson, Balde, McManus (O’Dea 73), Naylor; Gravesen (Nakamura 68 ), Lennon, Jarosik, McGeady (Pearson 68 ); Miller, Zurawski.

Nerull

Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 4

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 15:30, 21 Gru 2006    Temat postu:

Troche im ten mecz nie wyszedl...ale cóz liczy sie awans ;)

Wyświetl posty z ostatnich:    Zobacz poprzedni temat : Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum celticpl.fora.pl Strona Główna -> Mecze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)