Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 798

Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon 21:55, 02 Mar 2009    Temat postu: POWRÓT W WIELKIM STYLU

To był stary dobry Celtic. "The Hoops" skrzętnie wykorzystali słabości rywala, gromiąc St Mirren 7:0! Co ciekawe żadnej z bramek nie zdobyli będący w kryzysie napastnicy.

Jeżeli ktoś po ogłoszeniu składów zastanawiał się, dlaczego Willo Flood zasiadł tylko na ławce rezerwowych, to szybko otrzymał odpowiedź. Po niemrawym początku, kiedy głównym aktorem widowiska był szarżujący na bramkę Celticu Andy Dorman, do pracy wziął się występujący na pozycji Irlandczyka Shunsuke Nakamura. W 16. minucie Japończyk zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Jego uderzenie zaskoczyło bramkarza St Mirren, Chrisa Smitha, który mimo interwencji przepuścił piłkę do własnej bramki.

Po półgodzinie było już praktycznie jasne, że trzy punkty pozostaną w Glasgow. W sytuacji sam na sam z bramkarzem sfaulowany został Scott McDonald, za co defensor gości, Jack Ross, otrzymał czerwoną kartkę. Celtowie nie podwyższyli jednak prowadzenia. Szansę na przełamanie otrzymał Jan Vennegoor of Hesselink, który nie zdobył bramki od września zaszłego roku. Dramat "Lange Jana" trwa jednak nadal. Holender nie wykorzystał rzutu karnego, strzelając w sam środek bramki. Kibice na Parkhead otrzymali tym samym odpowiedź, że kryzys atakujących trwa w najlepsze. Podczas gdy Hesselink i Scott McDonald marnowali kolejne okazje, skutecznością popisywał się Nakamura. Na dziesięć minut przed przerwą "Naka" zdobył drugą bramkę, precyzyjnym strzałem po ziemi nie dając szans bramkarzowi przyjezdnych.

Celtowie, mając świadomość, iż mają zdecydowanie gorszy bilans bramek niż Rangers, postanowili pokusić się o kolejne trafienia. W efekcie po przerwie "The Bhoys" dosłownie zdemolowali grającą w dziesiątkę drużynę Gusa MacPhersona. Już w 51. minucie fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Marc Crosas, podwyższając wynik na 3:0. Była to pierwsza bramka Hiszpana w drużynie Celticu. Wcześniej wpisywał się na listę strzelców w zespole rezerw. Następnie swoje umiejętności strzeleckie zaprezentował kolejny pomocnik, Scott Brown, z bliska posyłając piłkę obok bezradnego bramkarza "The Buddies". Już po chwili, w 58. minucie, po raz kolejny przypomniał o sobie Shunsuke Nakamura, kiedy piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego zatrzepotała w siatce. Była to jego trzecia bramka w dzisiejszym spotkaniu.

Celtic, mimo iż prowadził już 5:0, w dalszym ciągu atakował bezradną defensywę St Mirren, która skapitulowała ponownie w 68. minucie meczu, gdy sytuację sam na sam z Chrisem Smithem wykorzystał Scott Brown. Dzieło mistrzów Szkocji uwieńczyło trafienie Johna Pottera, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.

Celtic odniósł najwyższe zwycięstwo od czasu pogromu Dunfermline (8:1). Jednak czy oznacza to powrót do zadowalającej dyspozycji? Czy dzisiejszy pogrom St Mirren zapoczątkuje nową serię zwycięstw? Dowiemy się najprawdopodobniej w środę, kiedy Celtowie rozegrają kolejne spotkanie, tym razem przeciwko Kilmarnock.

Nie warto popadać w przedwczesną euforię, bo jedna jaskółka wiosny nie czyni. Poza tym Strachan wcale nie uporał się z największym mankamentem ostatnich tygodni - brakiem formy napastników. Dziś - pomimo iż padło aż siedem bramek - żaden z nich nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Pomocnicy pokazali jednak, że bez snajperów da się żyć. Pytanie tylko jak długo.

Celtic - St Mirren 7:0 (2:0)
Nakamura 16', 35', 58', Crosas 51', Brown 55', 68', Potter 76' (sam.)

Celtic: Boruc; Hinkel, Caldwell, McManus, Naylor; Nakamura, Brown, Crosas, McGeady, McDonald (Samaras 67), Vennegoor of Hesselink (Hutchinson 77)

St Mirren: Smith, Ross, Haining, Potter, Camara; Murray (McGinn 60), Dorman (Barron 53), Mason, Brady, Thomson; Mehmet (Dargo 68)

PostWysłany: Pon 21:59, 02 Mar 2009    Temat postu:

świetny mecz , oglądałem i musze powiedzieć że to jeden z najpiękniejszch meczów Celtów.

Wyświetl posty z ostatnich:    Zobacz poprzedni temat : Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum celticpl.fora.pl Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)